Patru medalii pentru sportivii de la CSM Pitești la Campionatul Național de Judo

de | 28.11.2022 17:02 | Actualitate, Home, Sport

Week-end-ul trecut a avut loc Finala Campionatului Național de Judo pentru Tineret Echipe și Ne-waza, la Complexul Olimpic Izvorani. Clasamentul pe echipe la masculin a fost următorul: 1.CSM Oradea; 2.CSM Pitești; 3.CSM CFR Ploiești și CSM Constanța.

La Ne-waza locul I a fost obținut de Bădiceanu Florina, categoria 52 kg (CSM Pitești), locul I a fost adjudecat de Sibișan Alexandru, categoria +81 kg (CSM Pitești), iar locul III a aparținut lui Georgescu Darius, categoria +81 kg (CSM Pitești) și Mitran David, categoria +81 kg (CSM Pitești).