scris joi, 19.10.2023

O victorie şi două înfrângeri pentru cele trei formaţii argeşene din Liga a III-a

Săptămâna trecută, AFC Câmpulung, formație antrenată de Costin Lazăr a câștigat pe propriul teren cu 2-0 meciul cu SR Municipal Brașov, ultima clasată în Seria 5. Pentru argeșeni au marcat Gabi Matei (33) și Sanda (64). Cu această victorie, AFC Câmpulung a acumulat 21 de puncte, aflându-se în vârful clasamentului. Etapa următoare, echipa lui Lazăr joacă vineri, 20 octombrie, în deplasare la Sepsi Sf Gheorghe II. În schimb, Unirea Bascov a primit două goluri de la Flacăra Horezu, scor cu care s-a terminat partida din etapa a 8-a. La pauză gazdele au condus cu 1-0, printr-un gol marcat în minutul 7. Al doilea gol a venit în minutul 77. Unirea a rămas penultima în clasament, iar etapa următoare joacă acasă, cu locul 4, Sporting Roșiori. De asemenea, înfrângere a contorizat și ARO Muscelul Câmpulung, în Seria 4, în deplasare la CS Blejoi, scor 2-1.