Web Analytics
scris luni, 04.12.2023

O mașină parcată a luat foc la Lerești, în Argeș

Un incendiu a fost sesizat în seara zilei de luni, 4 decembrie, în Argeș. Despre ce este vorba? Un autoturism a luat foc în localitatea musceleană Lerești.

Citește și: Câmpulung. Fără permis și posibil drogat, călărea un moped prin oraș

Au acționat prompt pompierii de la Detașamentul Câmpulung, iar incendiul a fost localizat și lichidat înainte ca flăcările să ajungă în interiorul mașinii.

Autoturismul era parcat, proprietarul nefiind prin preajmă. Potrivit celor de la ISU Argeș, focul a afectat elementele combustibile de la compartimentul motor și aripa stângă.

Cauza probabilă de izbucnire a incendiului a fost un scurtcircuit electric – a mai precizat sursa citată.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...