Web Analytics
scris vineri, 27.02.2026

O asistentă de 23 de ani a murit în clinica unde lucra

O tânără de 23 de ani, asistentă medicală la o clinică privată din Constanţa, s-a prăbuşit din senin din picioare la serviciu şi, în ciuda tuturor eforturilor medicilor, nu a mai putut fi salvată. Nu a apucat decât să li se plângă colegilor de dureri crunte de burtă. Nimeni nu ştia să aibă vreo problemă medicală. 

Citește și: Lucrările la spital întârziate de arheologi. Primarul reclamă: „ne interesează mai mult trecutul decât prezentul”

Tânăra în vârstă de 23 de ani era studentă şi lucra în paralel în secţia de neonatologie a unui spital privat din Constanţa. În această dimineaţă, Alexandra a început să se simtă rău la puţin timp după ce a ajuns la muncă, când a leșinat. A fost preluată de colegii ei și dusă într-un cabinet de urgență. Acolo unde imediat a venit medicul anestezist care era de gardă și care a constatat că nu are puls.

Colegii au apucat să-i facă o ecografie abdominală și au văzut că ar fi vorba o hemoragie internă, provocată, cel mai probabil, de o ruptură a unui organ intern. Atât doctorii din spital cât şi salvatorii SMURD au încercat zadarnic să o resusciteze. Colegii Alexandrei sunt şocaţi. La fel şi pacienţii.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...