În sudul judeţului Argeş, numărul naşterilor e în uşoară scădere. Conform angajaţilor Serviciului de Stare Civilă din cadrul Primăriei Costeşti, anul trecut s-au înregistrat 186 de naşteri. Asta în timp ce în 2013, la Costeşti au fost înregistraţi în baza de date 195 de nou-născuţi. În 2012, în sudul Argeşului s-a înregistrat un adevărat boom în ceea ce priveşte numărul de naşteri, în jur de 300 de bebeluşi venind pe lume în anul respectiv.
Iustina HARCO-BURCEA
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii