Proaspăt ales în funcţia de primar al comunei Valea Danului, social-democratul Remus Costin Simion şi-a dat ieri demisia. Tânărul pesedist, în vârstă de 29 de ani, a demisionat din motive personale, fără însă a detalia. Deşi a câştigat lejer alegerile locale din 5 iunie, nu la fel de uşor şi-a preluat atribuţiunile, constituirea noului Consilu Local de la Valea Danului realizându-se după câteva şedinte cu scântei. Noua administraţie a fost validată abia la a treia convocare a prefectului Cristian Soare, pe 1 iulie, când prin consens s-a ajuns la o înţelegere potrivit căreia s-a amânat alegerea viceprimarului. Astfel situaţia este extrem de complicată la Valea Danului, dacă nu se va alege un viceprimar care să asigure conducerea administrativă până la organizarea unor noi alegeri pentru funcţia de primar.
I.H.B.
0 Comentarii