Un nou mandat la conducerea Federaţiei Române de Automobilism Sportiv a obţinut la final de săptămână musceleanul Norris Măgeanu! În urma alegerilor, acesta a câştigat funcţia la doar două voturi diferenţă faţă de contracandidatul Bogdan Militaru şi va fi preşedinte pentru un nou mandat de patru ani. Din echipa sa va face parte în continuare, ca vicepreşedinte, un alt muscelean, Cătălin Nicolaescu.
Măgeanu nu este singurul muscelean care conduce o federaţie sportivă. Fostul primar şi deputat Sorin Buta se află şi el la al doilea mandat în fruntea Federaţiei Române de Bob şi Sanie. De asemenea, antrenorul emerit Anton Arghira, şi el muscelean, este membru în Biroul de conducere al Federaţiei Române de Lupte, la fel ca şi fostul campion Marian Sandu. C.I.B.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/invitatie_ed-a-XI-a_comesad-bcr-open-300x212.jpg)
Turneul de tenis de câmp COMESAD BCR OPEN începe luni. Meci demonstrativ cu personalități sportive
În perioada 29 iulie - 4 august, terenurile de tenis de câmp din Complexul Sportiv COMESAD (Aleea...
0 Comentarii