Conferință cu parfum de sărbătoare la PNL Pitești, după ce Klaus Iohannis a câștigat primul tur cu 29,04% din voturi, surclasând-o pe candidata PSD, Viorica Dăncilă, care a obținut doar 25,14% din voturile piteștenilor.
„Mulțumesc piteștenilor care au votat cu Klaus Iohannis și PNL, mulțumesc colegilor care s-au implicat în campanie ca să obținem acest rezultat. Am reușit un rezultat istoric, locul I pentru PNL în Pitești. Niciodată nu a mai avut PNL un asemenea rezultat!”, a spus președintele PNL Pitești, Marius Postelnicescu. Acesta a fost însoțit la întâlnirea cu presa de Ana Stan, președinta femeilor liberale din Pitești, de Mihai Coteț și Mihai Alexandrescu. Cu toții au analizat factorii care le-au adus victoria, respectiv întâlnirile cu oamenii pe stradă și demontarea dezinformărilor, dar și faptul că au avut un candidat potrivit, respectiv pe Klaus Iohannis.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/03/apa-300x200.jpg)
Apă Canal 2000 SA Pitești: Noi facilităţi puse la dispoziţie prin serviciul de Call Center
Începând cu data de 01.08.2024, orice client al societății Apă Canal 2000 poate apela serviciul...
0 Comentarii