Derulat sub un generic sugestiv în aceste vremuri de restricții culturale generate de pandemie, spectacolul „Viitor pentru folclor”, care a avut loc săptămâna trecută pe scena Casei de Cultură „Adriana Trandafir” din Bascov, a fost un cadou mult așteptat de public. Evenimentul a fost organizat de Casa de Cultură, în colaborare cu Primăria și Consiliul Local Bascov, și a adus pe scenă muzica și dansul autentic românești, în acordurile orchestrei “Doina Bascovului”, dirijată de profesorul Cătălin Iancu. Prezentatoare a fost Lorena Toma, managerul instituției de cultură.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii