Luni, 12 iunie, polițiștii din cadrul Biroului Investigații Criminale Câmpulung au identificat un bărbat în vârstă de 32 de ani, din municipiul de la poalele Mateiașului, care era urmărit în lume pentru o infracțiune gravă.
Citește și: Locatari din Trivale amendați pentru că nu au folosit noile platforme de gunoi
Potrivit unui comunicat de presă al IPJ Argeș, cel în cauză era urmărit la nivel internațional, în baza unui mandat european de arestare, ca urmare a săvârșirii infracțiunii de trafic de migranți.
Fiind prins luni, el a fost încarcerat, urmând a fi prezentat Curții de Apel Pitești în vederea îndeplinirii procedurilor legale – se mai arată în comunicatul de presă.
0 Comentarii