Web Analytics
scris vineri, 08.05.2026

Mozăceni: Rula cu 119 km/h în localitate. Ce au făcut polițiștii

Depistat de polițiștii rutieri din Costești, conducând cu viteză excesivă! În ziua de 07 mai a.c., polițiștii din cadrul Formațiunii Rutiere Costești au depistat un tânăr de 22 de ani, care conducea un autoturism pe DJ 659, pe raza comunei Mozăceni, fiind înregistrat de aparatul RADAR cu viteza de 119 km/h, pe un sector de drum cu limita de 50 de km/h.

Citește și IPJ Argeș: Percheziții și arestări într-un dosar greu de trafic de persoane și proxenetism. Anchetă comună România – Austria

Ca urmare a abaterii constatate, conducătorul auto a fost sancționat contravențional, cu amendă de 1.822,5 lei, conform OUG 195/2002R privind circulația pe drumurile publice, cu măsura complementară implicită de reținere a permisului de conducere în vederea suspendării dreptului de a conduce pentru 90 de zile, fiind eliberată dovadă înlocuitoare.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...