Un bărbat de 57 de ani, din Mioveni, a fost lovit de un autoturism, în această după amiază. Accidentul a avut loc la Colibași și a paralizat traficul pentru mai mult timp. Din primele verificări, se pare că pietonul a traversat prin loc nepermis și fără să se asigure, fiind acroșat de o autoutilitară condusă de un bărbat de 52 de ani, care se deplasa dinspre Pitești spre Mioveni. Un echipaj medical a ajuns la fața locului, dar din păcate nu s-a putut face nimic pentru salvarea bărbatului, acesta nemai prezentând semne vitale. A fost declarat decesul.Potrivit IPJ Argeș, Biroul Rutier Mioveni continuă cercetările pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care a avut loc accidentul, în cauză fiind întocmit dosar penal.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii