Web Analytics
scris vineri, 10.03.2023

Ministrul Sportului, acuzat că și-a plătit tatăl din bani publici

Ministrul Sportului, Eduard Novak, se află în mijlocul unui nou scandal. Acesta este acuzat că l-a premiat pe tatăl său din bani publici.

Citește și: Călugărul-amant Cristi Călin prins la cerșit. Banii urmau să fie trimiși unui preot din Argeș, a motivat el

Sindicatul Național Sport și Tineret solicită ANI și Corpului de Control al Prim-Ministrului să dispună verificarea ministrului Sportului pentru abuz în serviciu și conflict de interese după ce și-ar fi premiat ilegal tatăl cu 112 mii de euro, în urma participării la Jocurile Paralimpice Tokyo 2020. Competiție la care Novak Karoly, tatăl ministrului, nu a fost prezent. Cabinetul ministrului Eduard Novak admite faptul că tatăl ministrului nu a fost la Tokyo, însă spune că în aceeași situație mai sunt și alți antrenori. ”Totul s-a făcut conform legii”, precizează acesta.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...