Web Analytics
scris duminică, 18.08.2024

Ministerul Educaţiei: Patru medalii obţinute de elevii români la Olimpiada Internaţională ”Ştiinţele Pământului” de la Beijing

Lotul României a obţinut patru medalii – una de aur, una de argint şi două de bronz – la Olimpiada Internaţională „Ştiinţele Pământului” care a avut loc, în perioada 8-16 august, la Beijing, în China.

Ministerul Educaţiei a informat, vineri, pe Facebook, faptul că echipa României, condusă de Cătălina Şerban, inspector şcolar în cadrul Inspectoratului Şcolar al Municipiului Bucureşti, şi Cristina Pârvu, consilier în cadrul CNPEE, a câştigat următoarele premii: Neag Tudor Brendan, Colegiul Naţional „Emil Racoviţă” Cluj-Napoca, medalie de aur; Bodor Darius Andrei, Colegiul Naţional „Mihai Viteazul” Ploieşti, medalie de argint; Balcu Antonia Ioana, Liceul Teoretic „Grigore Moisil” Timişoara, medalie de bronz şi Luchian Maria Anemona, Colegiul Naţional Iaşi, medalie de bronz.

Şi ministrul Educaţiei, Ligia Deca, i-a felicitat pe câştigători.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...