Web Analytics
scris sâmbătă, 29.08.2020

Militar bucureștean a murit după ce a căzut în hău în Făgăraș

 Salvamontiștii argeșeni au încercat, în această după amiază să salveze viața unui iubitor al muntelui care a căzut de pe o creastă de la 400 de metri înălțime. Bărbatul, în vârstă de 40 de ani, cadru militar, venise singur din București în munții Făgăraș, pentru escaladări. El a căzut însă, în hău și nu a avut pe nimeni aproape. La refugiul Salvamont de la cota 2000 a fost chemat și un elicopter SMURD pentru că bărbatul mai era în viață atunci când a fost găsit, deși inconștient. El a intrat însă în stop cardiorespirator și s-a stins din viață în ciuda eforturilor de resuscitare.
După ce a căzut de la sute de metri înălțime, bărbatul s-a ales cu multiple răni și traumatisme.Trupul bărbatului a fost dus la Piscul Negru, acolo unde o mașină de la Medicina legală a venit să-l preia pentru necropsie.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...