scris vineri, 09.02.2024

Mihai Costea a ajuns la al șaselea gol pentru CS Mioveni în meciurile amicale

CS Mioveni a câștigat cu 3-2 amicalul cu ACSO Filiași. La pauză, elevii lui Constantin Schumacher conduceau cu 1-0. CS Mioveni a deschis scorul în minutul 22, când Văsălie a centrat din lovitură liberă, iar Garutti a înscris cu capul din careu. Oaspeții au egalat, 1-1, în minutul 53.

A fost apoi 2-1 pentru echipa gazdă, în minutul 67, după un șut al lui Marco Dică, în vinclu de la 20 de metri. În minutul 83, s-a făcut 3-1, după o cursă a lui Guțea, pe stânga, centrare în spate, de unde Mihai Costea a reluat în plasă. Scorul final a fost stabilit de oaspeți, în minutul 90.

Acest meci a fost al 5-lea amical disputat de CS Mioveni în această iarnă. Gruparea galben-verde a înregistrat următoarele rezultate: 7-1, cu Flacăra Horezu, 0-0 cu Metaloglobus, 5-0 cu AS FC Pucioasa, 5-1 cu AFC Câmpulung, 3-2 cu ACSO Filiași.