Web Analytics
scris marți, 09.03.2021

Mihaela Buzărnescu – în turul doi la simplu dar şi la dublu, la turneul de la Guadalajara

Cunoscuta jucătoare de tenis Mihaela Buzărnescu s-a calificat, luni, în turul doi la simplu dar şi la dublu, la turneul de la Guadalajara, cu premii de 235.238 de dolari.

Mihaela Buzărnescu – în turul doi la simplu dar şi la dublu, la turneul de la Guadalajara

Buzărnescu a trecut la simplu de sportiva americană Coco Vandeweghe, scor 7-6 (4), 6-7 (5), 6-2.În turul doi, Buzărnescu va evolua cu învigătoarea meciului dintre Irina Bara şi Maria Bouzkova (Rusia).

 

CITEȘTE ȘI: „După 10-11 rezultate pozitive, e foarte probabil să vină 4-5 etape grele, cu rezultate contradictorii”

 

La dublu, Buzărnescu şi germana Anna-Lena Friedsam au trecut în primul tur de cuplul Anna Blinkova/Kristina Kucova (Rusia/Slovacia), scor 6-4,6-4.

 

CITEȘTE ȘI: Cantonament în Antalya pentru Eagles Football Academy UK, condusă de piteşteanul Gabi Dumitru

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită