Secția Externă Priboieni a Școlii Populare de Artă a organizat, la sfârșitul săptămânii trecute, o serbare de sfârșit de an, la sediul central al instituției de la Pitești. Micuții violoniști, îndrumați de profesorul Cătălin Iancu, s-au străduit să își demonstreze virtuozitatea și au arătat tot ce au învățat după un an de studiu, în fața părinților și profesorilor. Talentații învățăcei spun mult, încă de pe acum, mai ales că sunt destoinici și serioși în ceea ce fac, îmbinând cu succes școala și muzica, motiv pentru care și-au meritat din plin toate apalauzele, dar și plimbărica de după spectacol. A.C.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/afis-Mioveni-225x300.jpg)
Folclorul autentic, din nou la Mioveni! Trei seri de spectacol în august
În perioada 2-4 august va avea loc cea de-a V-a ediție a Festivalului-Concurs Național de Folclor...
0 Comentarii