Medalii pentru sportivii de la CSM Piteşti la Campionatele Naţionale de Judo

de | 26.05.2022 12:15 | Actualitate, Sport

Week-end-ul trecut au avut loc la Sibiu finalele Campionatelor Naționale de Judo U 15 și U 13. La aceste competiții, sportivii legitimați la Clubul Sportiv Municipal Pitești au obținut 13 medalii. Astfel, la Under 15, au obținut medalia de aur Staicu Patricia, la categoria 48 kg, Ioniță David, la categoria 46 kg, și Neacșu Rareș, la categoria +73 kg. Medalia de argint a revenit sportivei Iatagan Maria, la categoria 48 kg, iar medalia de bronz a fost obținută de Olteanu Patricia, la categoria 52 kg, Tudor Alin, la categoria 34 kg, Anghel Mario, la categoria 42 kg, Fica Nicolas, la categoria 42 kg, Preda Emanuel, la categoria 55 kg, și Gărăgău Răzvan, la categoria 66 kg. De asemenea, la Under 13, medalia de argint a revenit sportivilor Mandu Raoul, la categoria 50 kg, și Nourescu David, la categoria 60 kg, în timp ce medalia de bronz a fost adjudecată de Deaconescu Darius, la categoria 38 kg.