Medalii importante pentru juniorii de la CSM Piteşti la Campionatul Naţional de Judo

de | 22.09.2022 12:50 | Actualitate, Home, Sport

Săptămâna trecută au avut loc finalele Campionatului Național de Judo Ne-waza Under 14 și Under 16. La Under 14, sportivii legitimați la Clubul Sportiv Municipal Pitești au obținut nu mai puțin de șapte medalii. Astfel, locul I a fost obținut de Staicu Patricia, la categoria 48 kg și Gărăgău Răzvan, la categoria 66 kg. Locul II a revenit sportivelor Diaconu Sara, la categoria 48 kg și Ene Maria, la categoria +52 kg. Locul III a fost adjudecat de Olteanu Patricia, la categoria 48 kg, Tudor Alin, la categoria 38 kg și Păuna Mario la categoria 46 kg. De asemenea, la competiția Under 16, sportivii piteșteni au obținut 4 medalii. Astfel că locul I a fost obținut de Popescu Daliana, la categoria 48 kg și Neacșu Rareș, la categoria 81 kg. Locul II a revenit sportivei Iatagan Maria, la categoria 48 kg, iar locul III a fost obținut de Preda Emanuel, la categoria 55 kg.