În contextul aplicării măsurilor necesare pentru prevenirea și combaterea infecțiilor cu noul Coronavirus, autoritățile din Argeș cu responsabilități în gestionarea acestui tip de eveniment monitorizează permanent situația. Conform ultimei informări date de Prefectura Argeș, 5 argeșeni sunt în carantină la București, iar alți 52 sunt izolați și monitorizați la domiciliu. Printre argeșenii izolați la domiciliu se află un tânăr din Recea, întors din Italia. Până acum, în România nu s-a înregistrat vreun caz de coronavirus.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii