Începând de mâine, 1 iulie, se deschide Transfăgărășanul! S-au deschis, deja, porțile tunelului iar astazi are loc inspecția finală a reprezentanților Ministerului Transporturilor, respectiv CNAIR. DN 7C – TRANSFĂGĂRĂŞAN a fost ÎNCHIS începând cu data de 4 noiembrie, pe sectorul de drum cuprins între kilometrul 104 (Piscu Negru – jud. Argeş) şi kilometrul 130,8 (Bâlea Cascadă – jud. Sibiu). Porţiunea închisă se redeschide circulaţiei începând cu 1 iulie.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii