scris luni, 11.03.2024

Maestrul Ioniță Mărășescu nu se dezminte! Medalii pentru piteșteni la Cupa României la box

Pugiliștii legitimați la Clubul Sportiv Municipal Pitești pregătiți de maestrul Ioniță Mărășescu au obținut la Cupa României pentru juniori 2024 ce a avut loc în orașul Drobeta-Turnu Severin performante remarcabile.

Astfel, la categoria 57 kg, Chiriță Marian Adrian a obținut locul I și Cupa României în urma deciziei la puncte în unanimitate 5-0 împotriva boxerului Udroiu Iulian de la Dinamo București. De asemenea, în cadrul categoriei 70 de kg, Simionescu Denis Alexandru a obținut medalia de bronz fiind învins cu decizie la puncte de 4-1 în semifinale de actualul câștigător al categoriei Otvos Elisei de la echipa Rai Cluj.