Grea naştere are Partidul pentru Argeş şi Muscel! Formaţiunea politică de care se leagă speranţele electorale ale fostului senator de Dâmboviţa şi lider PDL Argeş Mircea Andrei încă nu are act de identitate, deşi cererea în acest scop a fost depusă la Tribunalul Bucureşti încă de la începutul lunii iunie. De două ori a fost întoarsă cererea, ultima dată la finalul lui august. Până la mijlocul acestei luni, cei şase membri fondatori trebuie să depună la dosar caracterizări şi declaraţii de apartenenţă sau neapartenenţă politică. În plus, va fi afişată cererea de acordare a personalităţii juridice, afişare care încă nu s-a realizat, deşi instanţa dispusese acest fapt.
(ELECTRO-CUTARE)
Preparate de boierime la Zilele Câmpulungului
Prețurile au fript mai rău ca frigăruile De la Primărie până la capătul neterminat al Bulevardului...
0 Comentarii