LPS Pitești a obținut 15 medalii la Cupa Râmnicului la judo

de | 28.03.2017 13:28 | Actualitate

IMG 20170328 WA0001Sâmbătă, 25 martie 2017, la Râmnicu-Vâlcea a avut loc o competiție extrem de importantă de judo pentru copii. Este vorba de Cupa Râmnicului la judo, competiție la care au participat aproximativ 300 de copii de la mai multe cluburi din țară.

Piteștiul a fost reprezentat de puștii de la Liceul cu Program Sportiv, nu mai puțin de 40 de copii piteșteni fiind angrenați în acest concurs de anvergură. Demn de reținut este faptul că sportivii de la LPS Pitești s-au întors acasă cu 15 medalii, dintre care 5 medalii de aur și 10 medalii de bronz.

Pregătiți de antrenorii Ion Telejman, Gabriel Rusu și Narcis Rabonu, sportivii Alina Dumitru, Răzvan Pielaru, Denis Cioacă și Daria Oprea, la categoria Under 11 și Valentin Iancu la categoria Under 13 au obținut locul I.

De asemenea, la categoria Under 15 au obținut locul III, Casian Burlacu, Bogdan Badea, Cristian Dumitru, Isabela Orjanu, Adrian Chiriloiu, Adelin Telegaru, Tudor Pruneanu, Ștefan Duvalmă, David Nuță și Daniel Dinu.