În avanpremiera alegerilor locale, primarul municipiului Pitești, Tudor Pendiuc, a avut o întâlnire decisivă cu președintele PSD, Liviu Dragnea. Liderul social democrat și-a exprimat în mai multe rânduri opinia extrem de favorabilă la adresa edilului municipiului Pitești însă, până acum, i-a cam ținut pe șefii de la conducerea organizației municipale în șah, nepronunțându-se, cel puțin până în acest moment, în mod tranșant în favoarea candidaturii lui Pendiuc. Potrivit surselor noastre, bine informate, ultima întâlnire a fost decisivă în luarea acestei decizii, pentru Tudorel, cum îl mai alintă Dragnea, care i-ar fi spus „Nu mă lăsa, Tudore! Nu am un candidat mai bun decât tine la Pitești!”
(ELECTRO-CUTARE)
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/25/2-mese-zilele-campulungului-1564-300x172.jpg)
Preparate de boierime la Zilele Câmpulungului
Prețurile au fript mai rău ca frigăruile De la Primărie până la capătul neterminat al Bulevardului...
0 Comentarii