Pentru că Şcoala Generală Nr. 18 din cartierul Prundu și-a mărit activitatea odată cu înființarea clasei zero, Liceul cu Program Sportiv din Pitești, care până acum își desfășura activitatea în sediul acestei școli, a trebuit să-și caute o nouă locație unde să-și țină cursurile. Așa se face că LPS-ul a găsit înțelegere la liceul de chimie! „Din septembrie vom funcționa cu trei clase și un laborator la Şcoala Generală Nr. 18, unde avem și sediul administrativ, dar ne vom desfășura activitatea și la liceul de chimie acolo unde ni s-au pus la dispoziție șase săli de clasă și o cancelarie, ne-a spus Relu Georgescu, directorul LPS Pitești. Deocamdată nu avem încotro, dar pe viitor să sperăm că autoritățile locale vor finaliza acel campus sportiv din zona școlii 18”. M. Ionel
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/invitatie_ed-a-XI-a_comesad-bcr-open-300x212.jpg)
Turneul de tenis de câmp COMESAD BCR OPEN începe luni. Meci demonstrativ cu personalități sportive
În perioada 29 iulie - 4 august, terenurile de tenis de câmp din Complexul Sportiv COMESAD (Aleea...
0 Comentarii