Web Analytics
scris luni, 10.07.2023

La Pitești, polițiștii locali care au salvat o femeie din râul Argeș au primit Diploma de Onoare

Cei doi polițiști locali care au salvat recent viața unei piteștence au fost felicitați luni, 10 iulie, de primarul Cristian Gentea. Ion Puricel și Ion Voica sunt polițiștii locali care, pe 26 iunie, aflați în misiune de patrulare, au sărit în râul Argeș pentru a salva o femeie.

Citește și: Bărbat dispărut în zona Voina, găsit după o noapte de căutări

Salutăm implicarea colegilor noștri de la Poliția Locală și le mulțumim pentru exemplul pe care îl oferă.

Le-am oferit ”Diploma de Onoare a Municipiului Pitești”, în semn de apreciere a înaltului profesionalism și a dedicării dovedite în îndeplinirea misiunii nobile de polițist, salvând, cu eroism, viața unui om!” – a fost mesajul transmis de Cristian Gentea, care s-a deplasat luni dimineață la sediul Poliției Locale Pitești pentru a-i onora pe cei doi agenți.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

RO-Alert post factum la Câmpulung

Furtuna cu grindină care s-a abătut asupra Câmpulungului luni după-amiază a fost prevăzută de norii negri ce se tot adunau și de durerile de oase...