Duminică, 22 decembrie, în comuna argeșeană Lerești vor avea loc manifestări prilejuite de împlinirea a 30 de ani de la Revoluția din 1989. Începând cu ora 12,00, la Biserica „Înălțarea Domnului” din Lerești se va oficia slujba de sfințire, urmată de o depunere de coroane la monumentul generalului Vasile Milea. Iar de la ora 13,00, potrivit anunțului făcut de primarul Marian Toader, va avea loc dezvelirea bustului turnat în bronz al fostului șef al Armatei Române.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/afis-Mioveni-225x300.jpg)
Folclorul autentic, din nou la Mioveni! Trei seri de spectacol în august
În perioada 2-4 august va avea loc cea de-a V-a ediție a Festivalului-Concurs Național de Folclor...
0 Comentarii