Web Analytics
scris marți, 07.11.2023

Juniorii de la FC Argeș, Mario Tudose și Patrick Dulcea, convocați la reprezentativa României U19

Echipa națională a României U19, formată din jucători născuți în anul 2005, va participa la turneul amical Marbella, competiție care va avea loc în Spania, în perioada 12-22 noiembrie.

Citește și Violeții Dorian Bertrand și Esteban Orozco joacă pentru calificarea la Mondial

La acest turneu, selecționata pregătită de piteșteanul Adrian Dulcea va disputa și trei meciuri de verificare. Tricolorii vor întâlni Anglia U19 (15 noiembrie), Mexic U19 (18 noiembrie) și Japonia U19 (21 noiembrie). La această acțiune, clubul FC Argeș va fi reprezentat de fundașul Mario Tudose și mijlocașul Patrick Dulcea. Reunirea lotul este programată pe 12 noiembrie, la ora 18.00, la Hotel Sir Royal din București.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...