Filarmonica Piteşti aniversează joi, 21 mai, la Casa de Cultură a Sindicatelor Piteşti, printr-o gală extraordinară de operetă, opt ani de la primul concert. Alături de orchestra simfonică a Filarmonicii Piteşti, dirijată de Tiberiu Oprea, vor evolua sopranele Daniela Vlădescu şi Valentina Korchakova, soprana Mediana Vlad, tenorul Mario Nikolov şi baritonul Stefan Popov. Pentru că a reușit în doar opt ani ca Filarmonica Pitești să devină instituția de cultură cu cea mai mare audiență de public în mod constant printr-un repertoriu variat și foarte atractiv, Jurnalul de Argeș îl declară pe directorul Jean Dumitrașcu – Omul Săptămânii
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/24/3-Sorin-Stanciu-omul-1564-300x172.jpg)
Sorin Stanciu
Sâmbătă, 20 iulie, în cadrul adunării generale desfășurate în aula Universităţii Ecologice...
0 Comentarii