În vederea consolidării siguranței cetățenilor, Consiliul Județean Argeș, prin Autoritatea Teritorială de Ordine Publică (ATOP), condusă de consilierul Dorin Mărășoiu, a achiziționat o dronă performantă, pe care a donat-o Jandarmeriei Argeș. Drona a costat 23.000 de lei și a fost înmânată într-un cadru festiv marți, 17 decembrie, la conferința de presă cu ziariștii și înainte de desfășurarea ședinței ATOP.
„Astăzi, în calitate de președinte ATOP Argeș, am predat în administrarea Inspectoratului Județean de Jandarmi Argeș, din partea Consiliului Județean Argeș, o dronă performantă pentru a fi utilizată în acțiunile de căutare persoane dispărute, cât și pentru alt gen de activități. Sper ca prin această dotare să salvăm oamenii aflați în pericol”, a transmis Dorin Mărășoiu.
M.S.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii