Patru turiști au plecat la drumeție spre vârful Negoiu, duminică, dar din cauza condițiilor meteo au pierdut poteca și s-au rătăcit la întoarcerea spre Piscul Negru. Chemați în ajutor, salvamontiștii argeșeni au petrecut 12 ore pe munte, noaptea, prin frig, viscol zăpadă de 50-60 cm și vizibilitate zero. Pentru efortul depus, Jurnalul de Argeș îl desemnează, în numele tuturor salvamontiștilor argeșeni, pe șeful Salvamont Argeș, Ion Sănduloiu – Omul Săptămânii!
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii