Ion Mînzînă, a votat în această dimineață la secția de votare deschisă la Școala Nr 1 Nicolae Simonide din Pitești. La ieșirea de la urnă, însoțit de mai mulți colegii de partid a răspuns întrebărilor jurnaliștilor. ” Am votat pentru normalitate, pentru construcție, pentru viitor!”, a declarat acesta.
Citește și Duminică, 1300 de angajați MAI vor supraveghea alegerile în Argeș
La rândul său, Cristian Gentea a spus: „Suntem optimiști! Pe seară, cu siguranță va fi bine!”
Ministrul Simona Bucura Oprescu a adăugat: „Argesul are nevoie de continuitate! Echipa noastră va continua ceea ce a făcut, adică să muncim pentru argeșeni.”
„Am votat pentru normalitate, pentru construcție, pentru viitor”. Deci… a votat cu PNL 🙂