Joi, 21 noiembrie, de la ora 17.00, în Sala Ars Nova de la Casa Cărții se va lansa volumul de versuri cu titlul „Impresii divine”, de dr. ing. Nicolae E. Braniște. Evenimentul editorial este organizat în colaborare cu Liga Scriitorilor Români-Filiala Argeș, avându-l invitat special pe scriitorul George Mitrache și coordonat de președintele Ligii Scriitorilor Români-Filiala Argeș, medicul-scriitor Adrian Mitroi.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/afis-Mioveni-225x300.jpg)
Folclorul autentic, din nou la Mioveni! Trei seri de spectacol în august
În perioada 2-4 august va avea loc cea de-a V-a ediție a Festivalului-Concurs Național de Folclor...
0 Comentarii