S-a dat sentința într-un dosar deschis în anul 2013, în care au fost cercetați fostul director al SC Apă Canal 2000, Gelu Mujea, și oamenii de afaceri Constantin Pănescu și Pavel Zamfir, acționari la Alcadibo, Metabet și Selca. Acuzațiile au privit efectuarea lucrărilor de reabilitare la sediul Dispeceratului Apă Canal din cartierul Tudor Vladimirescu, la puțin timp după ce acesta fusese modernizat. Prejudiciul imputat celor trei a fost de 14.000 de euro. Curtea de Apel Pitești a dat sentința condamnării la închisoare cu suspendare pentru fiecare dintre cei trei inculpați. În afară de acest termen de executare a pedepsei, magistrații au dispus și un termen de încercare de câte cinci ani.
![zile libere](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/27/Picture-1-300x220.jpg)
Care este următoarea minivacanță, câte zile libere mai sunt în 2024?
Așa cum ne-am obișnuit în ultimii ani, în mijlocul verii avem câteva zile libere legale, cu ocazia...
0 Comentarii