Procesul lui Vlad Pascu, tânărul care era drogat în momentul în care a lovit mortal cu maşina doi tineri şi a rănit alţi trei, la 2 Mai , în vara anului trecut, începe joi, la Judecătoria Mangalia, transmite News.ro.
Citește și: Bebeluș mort în ambulanță, în drum spre spital
Vlad Pascu va fi judecat pentru comiterea infracţiunilor de ucidere din culpă, vătămare corporală din culpă, conducerea unui vehicul sub influenţa alcoolului sau a altor substanţe şi părăsirea locului accidentului.
Părinții victimelor lui Vlad Pascu cer schimbarea încadrării faptelor din ucidere în culpă, în omor. „Indiferent de pedeapsă, nu ne va alina durerea, dar să nu scape nepedepsit. Aș fi vrut să văd cum arată cel care ne-a omorât copilul”, a spus mama Robertei, tânăra ucisă în accidentul din 2 Mai. Vlad Pascu va fi audiat prin videoconferință.
0 Comentarii