Când lui Mircea Andrei a început să i se spună prin târg „Stăpânul”, unii au crezut că e doar o glumă de-a presei sau de-a chibiţilor de pe lângă scena politică. N-a fost aşa, şi asta pentru că „supuşii” domniei sale din PDL nu mişcă fără acordul lui nici la partid, dar nici în instituţiile în care sunt funcţionari publici sau chiar directori. Ciprian Berevoianu, de exemplu, şeful de la ITM, nu ia nicio decizie în instituţie până nu are verde de la „Stăpân”. Chiar şi atunci când vine vorba de o angajare pe termen determinat, de 6 luni, Berevoianu cere mai întâi acceptul lui Andrei şi abia apoi dă verdictul cu un candidat sau altul. Probabil că şi la ITM, ca şi în alte deconcentrate, important este dosarul politic al unui viitor angajat şi mai puţin profesionalismul acestuia. (ELECTRO-CUTARE)
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/25/2-mese-zilele-campulungului-1564-300x172.jpg)
Preparate de boierime la Zilele Câmpulungului
Prețurile au fript mai rău ca frigăruile De la Primărie până la capătul neterminat al Bulevardului...
0 Comentarii