Organizaţia Judeţeană a Fostului Partid Democrat Liberal a fost vizată în februarie de un control al Autorităţii Electorale Permanente, în scopul verificării situaţiei contabile. Potrivit extrasului din raportul AEP, în 2014, an electoral, PDL Argeş a avut venituri în valoare de 105.820 lei. Cea mai mare parte a banilor a provenit din donaţii – 83.450 lei, restul de 22.370 lei reprezentând încasări din cotizaţiile membrilor de partid. Nu au fost constatate încălcări ale legislaţiei în privinţa finanţării partidelor politice şi a campaniilor electorale.
C.I.B.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii