Deși șansele la promovare s-au diminuat, după ce echipa din Mioveni a pierdut meciul cu Rapid București și posibilitatea de a merge direct în Liga Florilor, pentru CS Dacia Mioveni urmează meciurile de baraj de la Cisnădie. Astfel, Federația Română de Handbal a stabilit programul meciurilor barajului de promovare în Liga Națională la Handbal Feminin – Liga Florilor. Competiția se va desfășura în perioada 4-7 iunie, la Cisnădie, iar pentru prezența în primul eșalon valoric se vor lupta patru echipe de handbal: CS Dacia Mioveni 2012, CSM Slatina, CSM Tg. Mureș și CS ”U” Cluj Napoca. Programul meciurilor de baraj pentru echipa CS Dacia Mioveni este următorul: 5 iunie – ora 19.30, CS ”U” Cluj Napoca – CS Dacia Mioveni; 6 iunie – ora 17.30, CSM Slatina – CS Dacia Mioveni; 7 iunie – ora 17.30, CS Dacia Mioveni – CSM Tg Mureș.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/invitatie_ed-a-XI-a_comesad-bcr-open-300x212.jpg)
Turneul de tenis de câmp COMESAD BCR OPEN începe luni. Meci demonstrativ cu personalități sportive
În perioada 29 iulie - 4 august, terenurile de tenis de câmp din Complexul Sportiv COMESAD (Aleea...
0 Comentarii