Web Analytics
scris miercuri, 14.05.2025

Grădiniță nouă la Pitești. E aproape gata

Din toamna acestui an, Piteștiul va avea încă o grădiniță. Primarul municipiului, Cristian Gentea, a transmis miercuri, 14 mai, că 120 de copii din cartierul Prundu și din zonele învecinate vor avea parte de condiții moderne într-o nouă grădiniță cu program prelungit, construită în cadrul Școlii Gimnaziale „Mircea Eliade”.

Citește și: 300 de copii din Argeș vor fi pregătiți de Crucea Roșie

Grădinița este realizată cu fonduri ale Companiei Naționale de Investiții (CNI), iar lucrările sunt aproape gata – am fost în teren și constructorul estimează finalizarea la începutul lunii iunie” – a transmis pe pagina de Facebook primarul Cristian Gentea.

Din câte se vede din imaginile transmise, cea mai mare parte din dotare – mobier, accesorii etc – se află deja la grădiniță.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...