Alţi doi bebeluşi din Argeş cu probleme digestive au fost transferaţi joi la spitalele din Capitală. Este vorba de doi gemeni în vârstă de 2 luni, diagnosticaţi cu enterocolită. La ora actuală, alţi 23 de copii cu boli digestive, dintre care 18 au vârste sub 2 ani, sunt internaţi în spitalele argeşene. La Spitalul de Pediatrie Piteşti se află 15 copii cu vârste între 0-2 ani şi doi copii cu vârsta de peste 2 ani. La Spitalul Judeţean de Urgenţă Piteşti, secţia Boli Infecţioase, sunt internaţi 3 copii cu vârste cuprinse între 2 şi 5 ani. La Spitalul Municipal Câmpulung, 2 copii cu vârste între 0-2 ani sunt internaţi la secţia pediatrie, iar la Spitalul Municipal Curtea de Argeş (pediatrie) – un copil cu vârsta sub 2 ani.
I.H.B.
0 Comentarii