Geanin Constantin Mărculescu este subofițer în cadrul Jandarmeriei Argeș și pe 1 mai, în timp ce se îndrepta spre casă, a observat un incendiu puternic la anexa unei gospodării din Căteasca. A oprit, a alertat autoritățile și familia, care se afla în casa de lângă anexă și nu știa de incendiu, apoi a blocat propagarea focului. Pentru modul rapid și solidar în care a preîntâmpinat o tragedie, Jurnalul de Argeș îl desemnează pe Geanin Constantin Mărculescu Omul Săptămânii!
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii