Fostul primar al Călineștiului, Nicolae Gavrilescu, candidează din nou la primărie, de data asta pe listele PNL, după ce a avut câteva mandate de edil PSD. Pentru că știe prea bine cum stau lucrurile și cine îl poate ajuta, Gavrilescu bate aproape zilnic satul Râncăciov, zona unde locuiesc țiganii din Călinești. Calculul lui nea Nicu e unul pragmatic, pentru că de aici ar putea cu ușurință lua cele mai multe voturi, judecând după numărul votanților acestei etnii, adică vrei 4.000.
(ELECTRO-CUTARE)
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/25/2-mese-zilele-campulungului-1564-300x172.jpg)
Preparate de boierime la Zilele Câmpulungului
Prețurile au fript mai rău ca frigăruile De la Primărie până la capătul neterminat al Bulevardului...
0 Comentarii