Web Analytics
scris sâmbătă, 14.03.2026

Gabi Balint este convins: „Piteștiul va mai încurca echipe”

Universitatea Craiova a început cu eșec play-off-ul, 0-1 cu FC Argeș.

Gabi Balint a ”taxat” prestația oltenilor și a evidențiat jocul defensiv făcut de FC Argeș.

Deși spune că nu o vede pe FC Argeș să ia campionatul, Gabi Balint consideră că piteștenii vor ”încurca” mai multe echipe în play-off.

”Eu niciodată n-am jucat cu trei fundași centrali când adversarul a avut un atacant. Pierzi un om la mijloc sau chiar în atac. Craiova a ieșit victorioasă cu echipe care nu se apără cum se apără Piteștiul.

Craiova, lentă, previzibilă, n-are dinamică în atac, n-am văzut pressing agresiv. E greu așa. Piteștiul va mai încurca echipe, clar, nu știu dacă va fi campioană, nu cred că va fi campioană, e greu să fie campioană, dar nu se știe, toate cele șase au șanse.

La cum joacă Piteștiul, e foarte greu să-i marchezi și toți vor avea probleme”, a declarat Gabi Balint, la Digi Sport Special

Citește și: Bogdan Andone, după victoria cu Universitatea Craiova: „Bettaieb a fost cireașa de pe tort”

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...