Se joacă, Doamne, fotbal şi în cer. Se joacă, Doamne, fotbal şi în cer,/ Dar sfinţii nu prea ştiu cum se driblează,/ Un grup de îngeri cântă şi scandează –/ Pe Prinţul din Trivale ei îl cer./ La noi, în stadion, rămâne ger,/ Dobrin, de-acum, în Rai se antrenează…/ Se joacă, Doamne, fotbal şi în cer,/ Dar sfinţii nu prea ştiu cum se driblează./ Cu Prinţul nostru coechipier,/ Alb-violet preasfinţii se-echipează,/ Tribunele cu îngeri delirează,/ Să-l văd, în timp, acolo şi eu sper…/
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii