„Lansare de carte-pledoarie, astăzi, la Biblioteca Județeană Argeș. Pledoarie pentru om ca persoană, pentru Dumnezeul din el. Pledoarie pentru lege ca bună rânduială, pe măsura și în spiritul comunității asupra căreia veghează.
Citește și https://jurnaluldearges.ro/scene-din-viata-culturala-pitesteana-20-247754/
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2023/03/31/FB_IMG_1680276909751.jpg)
Conf. univ. dr. MARIUS ANDREESCU a venit, emoționat, în fața noastră, cu două lucrări excepționale: ”Valori creștine, culturale și juridice. Studii, eseuri, cugetări” și ”Supremația Constituției. Controlul de constituționalitate al legilor. Doctrină și jurisprudență”, a fost anunțul făcut de moderatoarea evenimentului, poeta Denisa Popescu Martin.
0 Comentarii