Fostul arhitect-șef al Primăriei Pitești și al Câmpulungului, Cătălin Ghiță, a intrat în politică! Acesta este noul membru al organizației Partidul Umanist Social Liberal – organizația Miroși.
De curând, acesta și-a făcut apariția în cadrul unei vizite de lucru a conducerii județene a partidului din localitatea argeșeană Miroși, acolo unde, a fost surprins alături de avocatul Cătălin Gherzan, actual președinte PUSL Argeș, precum și alți membri ai partidului.
De asemenea, la eveniment au mai fost prezenți și fostul primar al Piteștiului, Tudor Pendiuc și consilierul local Marian Niță de la Costești.
Amintim că, pe 24 iulie a.c., Cătălin Ghiță a demisionat din funcția de arhitect-șef al Primăriei Pitești. (A.N)
Sursa foto: observatordearges.ro
0 Comentarii