Sâmbăta trecută, fostul sau poate din nou viitor șef al ITM Argeș, Florin Baboi (că nu știi niciodată cum stai cu liberalii, având în vedere că de ieri a fost pus pesedistul Ion Samoilă la cârma instituției), și-a încreștinat copilul. Nici la petrecerea de bugetari nu mai știai cu ce partid stai la masă. Pentru că nu a lipsit mătușa Elena Grigorescu de la AJPIS, instituția care se ocupă cu plata indemnizațiilor sociale, dar nici cealaltă mătușă a copilului, Aura, secondată de Ionuț Popescu, consilier local PSD. Nașă a fost jurista Primăriei Ștefănești, Carmen Neșu, bună prietenă cu Mihaela, soția lui Florin Baboi. Inutil să mai spunem că cele două au fost și colege de administrație la Ștefănești.
(ELECTRO-CUTARE)
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/25/2-mese-zilele-campulungului-1564-300x172.jpg)
Preparate de boierime la Zilele Câmpulungului
Prețurile au fript mai rău ca frigăruile De la Primărie până la capătul neterminat al Bulevardului...
0 Comentarii