Din verificările preliminare efectuate de polițiștii din cadrul Formațiunii Rutiere Ștefănești, s-a stabilit că tânăr de 25 de ani, din Ștefănești, care conducea un autoturism pe DN7, din direcția Topoloveni către Pitești, ar fi accidentat o femeie de 49 de ani, din Leordeni, care s-ar fi angajat în traversarea străzii prin loc nepermis.
În urma accidentului, femeia a fost transportată la spital, cu diagnostic preliminar de fracturi la mână și picior.
În cauză, a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, iar verificările continuă pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs evenimentul rutier.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii